Swego czasu naszła mnie ochota na jakiś system z lat WWII . Operation: World War II odrzuciłem gdyż wolałem system gdzie podstawową jednostką jest pluton zainteresowałem się więc Blitzkrieg commmanderem . BC charakteryzuje się prostą mechaniką opartą na mechanice warmastera lecz też dużą losowością oblany test na rozkazy może naprawdę zniweczyć najlepszy plan sam pamiętam sytuacje jak przez krytyczną porażkę w teście dowodzenia omal nie straciłem jednego dowództwa . Wiedziałem że w system będę grać raczej od przypadku do przypadku więc nie chciałem inwestować w modele GHQ (choć są naprawdę świetnej jakości ) kupiłem wręcz kilka blisterów modeli 3mm polskiej firmy Oddział Osmy . Przyznam że miałem spore wątpliwości co do modeli piechoty o jakość czołgów byłem spokojny gdy dostałem modele byłem pozytywnie zaskoczony jakość modeli była naprawdę świetna a wybór modeli spory. Kupiłem w sumie 5 blisterów do zbudowanie batalionów niemieckiego i radzieckiego na niemal cały okres walk na froncie wschodnim . Modelem polecam do grania w takie systemy jak Blitzkrieg commander lub Cold War commander , oddział ósmy wydał też świetne modele polskich pociągów pancernych szkoda tylko że prawie nie ma systemów gdzie dało by się wystawić pociąg pancerny .
Na zdjęcu pluton niemieckiej piechoty, pluton karabinów maszynowych (lub przeciwpancernych w tej skali i tak nie widać różnicy) i 2 plutony PzKpfw IIIJ oraz dowództwo. Z uwagi na małą skale zastosowałem pewne uproszczenia względem podstawkowania modeli wszystkie plutony są na plastikowych podstawkach cal x cal dowództwa są na monetach .
A tak z innej beczki bo długim namyśle zdecydowałem się zacząć grać w Ogniem i Mieczem podręcznik dostane w przyszłym tygodniu z kupnem figurek na razie się wstrzyma ale jestem zdecydowany na szwedów i pewnie rozpiskę z duża liczbą piechoty ale i rajtaria być musi .
Ponieważ to ostatni wpis przed świętami życzę wszystkim czytelnikom bloga wesołych i spokojnych świąt wielkanocnych . By narosłą wokół nich komercja nie przysłoniła ich prawdziwego sensu i tradycji
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz