środa, 18 kwietnia 2012

Montowanie hologramów w infnity

W infnity  dużą role odgrywają na polu bitwy hakerzy  tym co ich wyróżnia są hologramiczne  komputery służące do hakowania. Pewien problem stanowi ich montowanie  zdecydowanie odpada klej cyjanoakrylowy  gdyż spowoduje on pojawienie się białego nalotu na foli. Pinowanie jest ciężkie to przeprowadzenia gdyż  dłonie figurek są z reguły dość delikatne i łatwo się łamią.
Rozwiązaniem jest użycie odpowiedniego kleju  początkowo sądziłem  że odpowiedni będzie  uniwersalny klej silikonowy ale się nie sprawdził. Następnie wypróbowałem klej do "miękkiego pcv"  i to właśnie on okazał się strzałem w dziesiątkę trzyma mocno  i nie przebarwia foli .
 Generalnie zawsze warto  wypróbować klej na ścinkach folij  przed przyklejeniem właściwego hologramu

Tak przy okazji szkoda że w nowych blisterach już nie ma dodawanych folij na szczęście trafiły mi się stare blistery

Małe sprostowanie figurka widoczna na zdjęciu nie była  prze zemnie malowana jedynie wykorzystałem zdjęcie z strony infnity by pokazać jak wyglądają hologramy na figurkach

3 komentarze:

  1. Rozumiem, że figurka została pomalowana przez Ciebie? Bardzo ładne malowanie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety nie to jedynie materiał poglądowy ze strony infnity żeby zobrazować jak mają te hologramy wyglądać. Ale mam hakera do pomalowania więc coś w tym stylu wrzuce. Ale nie dorastam do pięty tym co tak malują zwłaszcza że z uwagi na mature mam prawie roczną przerwe w malowaniu

    OdpowiedzUsuń
  3. Pamiętaj o jednej zasadzie: maluj sam dla siebie, maluj cierpliwie, nie śpiesz się, nawet jakbyś miał malować jedną figurkę miesiąc, to osoba, która obejrzy Twoją pracę będzie pod zachwytem. To tak samo jak z iluzją, którą przygotowuję się latami, a jest ona piękna, dopóki nie poznasz prawdy. Trzymam za Ciebie kciuki, za maturę i malowanie. Pozdrawiam, Sławek.

    OdpowiedzUsuń