czwartek, 26 kwietnia 2012

Szwedzi nadchodzą !!!!!!


Głos  adiutanta wyrwała  rotmistrza Baranowskiego z zamyślenia
-Wasza miłość   zwiadowcy  wrócili 
-Wprowadzić natychmiast
Po chwili do namiotu wszedł  jeden ze zwiadowców   z twarzą poczernioną sadzą wyglądał jak  czart z piekła rodem  miał zakurzone odzienie widać  było że  przybył co koń wyskoczy. 
- Coście wybadali  gadaj żwawo !
-Wasza miłość  udało nam się podejść nocą pod  obóz   szwedzki   mnogo tam wojska . Wiele po ciemku  nie wypatrzyliśmy  ale  są na pewno  rajtarzy  i  piechota  a i puszkarzy kilku dojrzałem
-Piechota ichnia czy najemniki niemieckie  ?
-Nie wiem wasza miłość po ciemku chorągwi nie dojrzeliśmy . Przed świtem przydabali  nas  poszedł za nami pościg  rozdzieliśmy  się  przygnałem  tu co koń wyskoczy  nie wiem co z innymi
-Więc wojna pewna  każ wysłać  gońca do księcia hetmana  trzeba sposobić  kraj do obrony
Tymczasem w obozie szwedzkim
Pułkownik  Nären  spojrzał  jeszcze raz na oficerów  zgromadzonych w namiocie  jego wzrok zatrzymał się na majorze  Fersenie  .
-Majorze jak wygląda obecnie stan wojska
Stary  żołnierz weteran z pod Lützen   zamyślił się po czym odpowiedział
- Przybyli rajtarzy  i regimenty  fińskie  wciąż  czekamy na dragonów  oddziały są dobrze wyposażone i uzbrojone
-Doskonale. Panowie  gdy tylko przybędą  dragoni  podjazdy  ruszą w pole.  Niebawem rozpocznie się ofensywa  dołączymy  do głównego zgrupowania  pod dowództwem  generała  Wittenberga .  A w tedy Rzeczpospolita  stanie w płomieniach.  Wiwat  Karol Gustaw !!!!!
Wszyscy  oficerowie w namiocie odkrzyknęli  chórem
-Wiwat  wiwat  wiwat

No cóż  krótki literacki wstęp mamy za sobą  mam nadziej nie jest tragicznie  ale to mój pierwszy taki tekst. Dostałem dzisiaj  długo oczekiwaną paczkę  a w niej figurki do złożenia pierwszego podjazdu do OIM. 
Będzie to podjazd (a właściwie oddział wydzielony) szwedzki. Na podstawie tych 2 boxów można już złożyć podjazd z PS9  ale ja mam zamiar wzbogacić go jeszcze o dragonów choć nie zdecydowałem się czy kupię blister czy cały box..   W sumie  dragonów potrzebuje głównie do tego by wystawić dodatkową kompanie muszkieterów więc czy jest w tedy sens kupować cały box ? Ale z drugiej strony cały box może się przydać gdy będę chciał rozbudować armie do dywizji. Mam jeszcze czas do namysłu  w sobotę będę przejazdem w Lublinie i postaram się zajrzeć do Wargamer na Głębokiej. 

2 komentarze:

  1. Box dragonów na pewno się przyda, jeżeli nie teraz to w przyszłości - wszak pracujemy nad podręcznikiem do 'Potopu', a tam szwedzcy dragoni będą bardzo przydatni.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dobrze zaczęty post. Fabuła zawsze dodaje smaku :). Czekam na pierwsze postępy.

    OdpowiedzUsuń