poniedziałek, 7 maja 2012

Jak zrobić czośniki cz.2

Już jutro matura z matmy po  kilku intensywnym wkuwaniu  przyszła pora żeby się nieco zrelaksować przed samym egzaminem a nic tak nie relaksuje jak nieco  modelarskiej roboty. Czasu  było za mało żeby coś pomalować  więc zabrałem się za dokończenie niedawno zaczętych czośników. Zapraszam do lektury

Jak już wcześniej wspominałem etap ten jest można przeprowadzić inaczej w zależności od tego jak kto wykańcza podstawki ja robię zwykłe trawka+piasek lecz nic nie stoi na przeszkodzie by zrobić to inaczej . No to do roboty  na początku  przykleiłem wikolem piasek do podstawek  trzeba uważać żeby nie ubrudzić klejem  "kolców"  użyłem to tego starego pędzla  następnie wystarczy zasypać podstawkę piaskiem i poczekać  2-3 godziny do wyschnięcia kleju. Po tym można już  usunąć nadmiar piasku.


 Teraz pora na malowanie  do malowania podstawek i makiet używam akryli w tubkach (do dostania w klepach dla plastyków ) jako kolor bazowy wybrałem ciemny brąz . Lekko rozcieńczoną farbą pokryłem podstawkę nie się co martwić jeśli  pomalujemy przypadkowo "kolce"  czośniki nie były przecież srebrne  generalnie warto się wzorować na tym zdjęciu
Gdy farba wyschła  rozjaśniłem piasek  jasnym brązem  stosujące metodę "suchego pędzla" . Co prawda na podstawce widać sporo niedocągnięć  ale zawsze można to zamaskować trawą  statyczna.

No i na koniec trawka statyczna   do jej przyklejania używam  kleju cyjanoakrylowego. No a teraz zdjęcia gotowych czośników1 komentarz:

  1. Masz łeb, dobrze, dobrze!!! Teraz trochę nitki z granulowaną herbatką w kolorze czerwieni i będą pomidorki ;)

    OdpowiedzUsuń